Cozy Su Arıtma Cihazı ile İlgili S.S.S

Cozy Su Arıtma Cihazları Kimdir?

Cozy, Naturel Su Arıtma Cihazları firmasının bir ürünüdür. Firmamız Vergi Levhası’nda da görüleceği üzere 1999’dan beri sadece ve sadece su arıtma cihazı sektöründe özelleşmiş ve bu alana yoğunlaşmıştır. Cozy Su Arıtma Cihazı, 25 yıllık bir tecrübenin ürünüdür.

Cozy Su Arıtma Cihazı Kaç Aşamalıdır?

Cozy Su Arıtma Cihazı 6 aşamalıdır.

Bu aşamalar şu şekildedir:

Cozy Sediment Filtre

Cozy Granül Aktif Karbon Filtre

Cozy CTO Karbon Filtre

Cozy Membran Filtre

Cozy Post Karbon Filtre

Cozy Alkali Filtre 8.2+ Ph

Cozy Su Arıtma Cihazı Neden 11-13 Hatta 15 Aşama Değildir?

Sektörümüzdeki en büyük yanılgı çok aşama, kaliteli arıtma suyudur. Maalesef realitede işler böyle değildir. Cozy Su Arıtma Cihazı’nın kullandığı filtreler piyasadaki en ağır gramajlı, aynı zamanda et kalınlığı ve kalitesi en yüksek filtrelerdir. Özellikle Cozy Su Arıtma Cihazı’nın son aşamasında bulunan Alkali Filtre sayesinde suyun pH ve mineral dengesi sağlanmaktadır, bu filtre birçok 4-5-6-7 aşamalı filtrenin yapamadığı remineralizasyon aşamasını yerine getirmektedir.

Cozy neden SUS 304 Musluk Kullanıyor?

Sus304 yani Stainless Steel musluk, paslanmaz çelik musluktur. 304 kalitede paslanmaz çelikten üretilmektedir ve kullanılmasında sağlık açısından herhangi bir sakınca yoktur. Cozy SUS 304 musluk aynı zamanda piyasada bulunan birçok musluktan da daha ağır gramajlı ve daha dayanıklıdır. Bunun yanında piyasada bulunan bazı uygun maliyetli musluklarda zamak(bakır ve çinko alaşımı) kullanılmakta ve sağlığa zararlı olmaktadır.

Cozy Su Arıtma Cihazı Paslanmaz Tank Mı Kullanıyor?

Cozy Su Arıtma Cihazı, paslanmaz çelik Tanklife tank kullanmaktadır. Tanklife firmasının ürettiği tüm tanklar NSF Onaylıdır. Tanklife firmasının NSF sitesindeki doğrulamasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bunun yanında piyasada bulunan uygun maliyetli cihazlarda plastik tank kullanılabilmektedir, bazıları da dışı plastik içi çelik şeklinde satılmaktadır.

Cozy Su Arıtma Cihazı Hangi Belgelere Sahiptir?

Cozy Su Arıtma Cihazı aşağıdaki belgelere sahiptir:

  1. ISO 9001
  2. ISO 10002
  3. ISO 14001
  4. ISO 45001
  5. TSE-HYB
  6. CE UYGUNLUK

Bunlardan en önemlisi TSE-HYB belgesidir. TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi sayesinde Cozy Su Arıtma Cihazı Türkiye’nin 81 ilinde TSE Standartları tarafından garanti altına alınmış teknik servis hizmeti verebilmektedir. TSE’nin teknik servis gerekliliklerinde çok katı kuralları bulunmakla birlikte, alınması zor bir belgedir.

Bir diğer önemli belge ise CE Uygunluk Beyanı’dır. Bu beyan sayesinde Cozy Su Arıtma Cihazı’nın Avrupa Standartları’nda üretim yaptığı ve ürünün Avrupa ülkeleri içerisinde serbest dolaşıma sokulabileceği kanıtlanmıştır.

 

Cozy Su Arıtma Cihazı Çift Karbonlu Filtre mi Kullanıyor?

Evet, Cozy Su Arıtma Cihazı çift karbonlu filtre kullanıyor. İkinci aşamada Granül Aktif Karbon, üçüncü aşamada ise Blok Karbon bulunuyor. Diğer firmalarda ise genelde ucuz maliyetli çift sediment filtre kullanılıyor.

Bunun yanında kullandığımız karbonlarda ise piyasadaki en kaliteli firmalardan olan Jacobi Inc. Firmasının Hindistan Cevizi Bazlı Aktif Karbon’unu tercih ediyoruz. Jacobi Inc. Firmasının NSF kontrolünü buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Cozy Membran Filtre Kalitesi Nasıldır?

Cozy Membran Filtre, Hangzhou Haina Firması tarafından NSF Onaylı olarak üretilmektedir. Cozy Membran Filtre 11 sarımdır ve ağırlığı 296 gramdır. Piyasadaki en ağır membran filtrelerden biridir. Geçirgenliği diğer membran filtrelere göre 2 kat yüksektir. Hangzhou Haina firmasının NSF onayını buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Cozy Neden Kasasında ABS Dış Malzeme Kullanıyor?

ABS malzemeler sağlık açısından risk yaratmayan plastiklerdir. Piyasada bulunan birçok su arıtma cihazında atık geri dönüşüm filtreler ve kasalar kullanılmaktadır. Bunların sağlığa birçok zararı bulunmaktadır. Aynı zamanda ABS hammaddenin kargoda kırılma olasılığı çok düşüktür.

Cozy Su Arıtma Cihazı filtreleri hangi sıklıkla değişmelidir?

Cozy Su Arıtma Cihazı’nın filtreleri yılda bir kere komple(6 adet filtre) değişmelidir. Değişmediği durumlarda alkali seviyesi düşebilmekte ve içtiğiniz suyun kirlilik düzeyi artmaktadır.

Montaj ve Teslimat ile İlgili S.S.S

Cozy Su Arıtma Cihazı Montaj Ne Kadar Sürüyor?

Cozy Su Arıtma Cihazı’nın montaj süresi, uygun şartlar dahilinde yaklaşık 20-30 dk aralığında sürmektedir.

Cozy Su Arıtma Cihazı Geldikten Sonra Montaj Süreci Nasıl İşliyor?

Eğer sitemizden sipariş verdiyseniz, ürününüz adresinize geldikten sonra 0850 346 11 10 numaralı Whatsapp hattından veya arama yoluyla Cozy Su Arıtma Cihazları’na ulaşarak montaj talebi oluşturabilirsiniz. Eğer montaj sonrası ödeme şeklinde sipariş verdiyseniz, bulunduğunuz ildeki servis ortağımıza ürün kargolandıktan sonra 1-2 iş günü içinde montajınız yapılmaktadır.

Cozy Su Arıtma Cihazı Ürünümü Kendi Musluğumla Kullanmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Cozy Su Arıtma Cihazı’nı kendi aldığınız üç yollu muslukla kullanmak istediğiniz taktirde, aldığınız musluğun montajı da teknik servisimiz tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Tezgahımı Deldirmek İstemiyorum, Ne Yapmalıyım?

Tezgahınızı deldirmekle ilgili kafanızda soru işaretleri varsa “ üç yollu musluk , arıtmalı batarya “ tercih edebilirsiniz. Bu musluklarda birçok farklı seçenek bulunmaktadır, bilgi almak için lütfen tarafımızla iletişime geçiniz. Ayrıca hiç musluk taktırmak istemiyorum, ben suyumu direkt şişelere doldurup kullanacağım derseniz de su arıtma cihazının, musluk kısmından bir çıkış alarak, aç-kapa sistem yapılabilmektedir.

Cozy Su Arıtma Cihazı Kargom Geldi Şimdi Ne Yapmalıyım?

Cozy Su Arıtma Cihazı’nı teslim aldığınızda sitemize girerek bize ücretsiz montaj talebi bırakabilirsiniz veya 0850 346 11 10 Whatsapp Hattı ve arama yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Sadece Filtre Seti Alanlara Montaj Ücretsiz Oluyor Mu?

Evet, diyelim ki başka bir su arıtma cihazı kullanıyorsunuz ve filtrenizi kaliteli Cozy filtrelerle değiştirmek istediniz ve nasıl montaj yapacağınızı bilmiyorsunuz. Filtre Seti montajlarını da ücretsiz yapıyoruz.

Cozy Su Arıtma Cihazı Montajını Kendim Yapabilir Miyim?

Cozy Su Arıtma Cihazı Montajını Kendim Yapabilir Miyim?

Maalesef, Cozy Su Arıtma Cihazı, şirket politikaları ve kalite gereksinimleri dolayısıyla müşterilerine montaj yaptırmamaktadır. Cozy Su Arıtma Cihazı’nın kontrolünün ve montajının profesyonellerce yapılması uzun vadede, komponentlere herhangi bir zarar gelmesini önleyecektir.

Sipariş ve Ödeme Süreci ile İlgili S.S.S

Siparişi İçin Üyelik Gerekiyor mu?

Siparişler için üyelik gerekmemektedir fakat sipariş ettiğiniz ürünlerin fatura bilgilerinin doğru olması için üye olmanız tavsiye edilmektedir.

Siparişimi Nasıl Takip Edebilirim?

Siparişinizi, hesabım kısmındaki “Siparişlerim” kısmından takip edebilir, kargo süreciyle ilgili gelişmeleri buradan kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda kargo süreçleri tarafınıza sms olarak iletilmektedir.

Ürünlerinizde Vade Farksız kaç Taksit İmkanı Sunuyorsunuz?

Cozysuaritma.com üzerinden vereceğiniz siparişlerde vade farksız 3 taksit imkanı bulunmaktadır. Montaj Sonrası Ödeme şeklinde satın alım yaparsanız ise vade farksız 6 taksit imkanı sunuyoruz. Bunun yanında diğer taksit imkanlarını sitemizdeki herhangi bir ürüne girdiğinizde bulabilirsiniz.

Havale/EFT Yapıldığında Ücret İndirimi Oluyor mu?

Evet. Tarafımıza Havale/EFT ile ödeme yaptığınız taktirde %5 indirim uygulanır.

Ürünleriniz Faturalı Olarak mı Gönderiliyor?

Sattığımız tüm ürünler faturalı olarak tarafınıza gönderilmektedir. Fatura detaylarının doğru olması için lütfen sitemize üye olarak sipariş veriniz.

Montaj Sonrası Ödeme Seçenekli Siparişlerde Süreç Nasıl İşliyor?

Montaj Sonrası Ödeme Süreci’nde, müşterinin sipariş vermesiyle süreç başlar. Sipariş ekranında “Montaj Sonrası Ödeme” seçilmelidir. Ürün bulunduğunuz ildeki servis ortaklarımızdan birine kargolanır. Ürün ilinizdeki servis ortağımıza ulaştıktan sonra, tarafınızla iletişime geçilir ve montaj için randevu alınır. Montaj yapıldıktan sonra 3D Secure(Tek kullanımlık şifre) ile kredi kartınızdan mail order ortamında çekim yapılır.

İade Süreciniz Kaç Gündür?

T.C Kanunlarına göre iade sürecimiz 14 gündür.

Cihazınızda Deneme Süresi Mevcut mu?

Ürünümüze güveniyoruz ve herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınıza eminiz. Buna rağmen T.C Kanunlarına göre 14 günlük yasal cayma hakkınız bulunmaktadır.

Ürünümü İade Ederken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ürününüzü iade ederken su arıtma cihazının içindeki tankın boş olması gerekmektedir. Ürün kolisinin cihazla birlikte gönderilmesi şart değildir fakat ürünün korunaklı bir koliyle ve su akmayacak şekilde gönderilmesi önemlidir.

Cihazınız yanında gelen musluk, hat alma gibi aparatlar da ürünün yanında gönderilmelidir.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra tarafımızla 0850 346 11 10 veya info@cozysuaritma.com üzerinden iletişime geçip ürün iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünümü İade Ettim, Param Kaç Gün İçinde Hesabıma Yatar?

Cozy Su Arıtma Cihazı ürününüz bize ulaştıktan sonra ürünün gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra, ücret iadesi 1-7 iş günü içerisinde gerçekleştirilir.

Cozy Su Arıtma Cihazı Garanti Süresi Ne Kadardır?

Cozy Su Arıtma Cihazı’nın garanti süresi 2 yıldır. Garanti Süresi cihazın montajıyla beraber başlamaktadır.